Ženskýma očima - krátké výpravy, FEEDER vs. BOILIES

2016. Listopad 10.
<< Zpět k tématům

Co stihneme za 12hodin u vody? Mnoho zřejmě ne, ale s trochou přípravy to může být skvěle využitý čas.

12hodin, né více
V dnešní době pokud máme práce a všech možných starostí a povinností až nad hlavu, si často neumíme najít čas na nějakou tu vycházku k vodě. Mnoho rybářů na krátké posezení u vody a nahození udic ani nejde, protože jen to balení, nakládání věcí, příprava krmení, místa, zabere kolikrát spoustu času a na to chytání našich podvodních kamarádů už tolik času ani nezbyde. Nicméně i ta krátká vycházka k vodě to své kouzlo přece má. Já osobně jsem minulou sezónu často podnikala 12ti hodinové vycházky k vodě a musím říci, že z nich mam spoustu krásných vzpomínek. Každému to můžu jen doporučit, aby si to volno i na tu krátkou výpravu čas od času udělal, protože krásné ryby se dají chytit i za tak krátkou dobu a ne pouze jen na vícedenních výpravách, jak si spousta rybářů myslí.
Kam? A s čím?
Z toho se mi vždycky dělají vrásky na čele. Jaké místo si vybrat, abych měla pohodlí, klid a chytla i nějakou tu rybu. Jeden víkend jsem se rozhodla, že jeden den půjdu na malé jezero s bahnitým dnem a druhý den zase na hlubokou pískovnu. V těchto případech si beru k vodě dvě udice, miluju být stále v pozoru při lovu na feeder, chytat spoustu ryb a zároveň mít nahozený klasický "kaprák" na něco většího. Tak tedy, dorazila jsem na pískovnu a neztrácela jsem čas, připravila jsem si krmení, které jsem dala do feeder krmítka a zároveň jsem ho používala i na zákrm. Tento víkend jsem trávila s návnadami kořeněné příchutě, ta mě nikdy nezklamala. Kořeněný základ stick-mixu jsem smíchala s kukuřicí, pařenou řepkou, kořeněnými aromaty, liquidem a krmením pro pstruhy. Tímto jsem získala takovou směs, která rychle vytvoří oblak a zároveň ta kukuřice, řepka a peletky ještě dlouho po dopadu na dno lákají kapry, aby ryli a hledali potravu v našem krmném místě. 
Průzračně čistá voda, velká hloubka..
V letním období je pro naše fousaté kamarády typické to, že se zdržují v mělké, prohřáté vodě. Po prozkoumání dna je na tomto jezeře  mělko pouze úplně u břehu, takže jsem si zakrmila pouze před sebou cca 4-6 metrů, kde už i tak hloubka dosahuje 5ti metrů a ještě tam byl zlom. Jakmile jsem nahodila obě udice, těšila jsem se na chvilku klidu, ale bohužel, vlastně bohudík to čekání na rybu netrvalo tak dlouho a po 20ti minutách přišel první kapřík. Po celý den se mi dařilo držet ryby v mém krmném místě, takže jsem si  na feeder parádně zachytala, jen "kaprák" s boilies zůstaval bez povšimnutí, alespoň prozatím. Po poledni se ale konečně zadařilo. Měla jsem krásnou kapří jízdu i na svůj doposud nedotčený kaprák. Začalo zdolávání, velké napětí, jak velké to bude a taky strach, protože cca 4-5metrů ode mě byla pod hladinou velká železná tyč, která pomohla k útěku z montáže už mnoho kaprům. Naštěstí se mi kapra podařilo nasměrovat tím správným směrem, jen jsem si musela zase dávat pozor na to, aby mi kapr nezajel až k vedlejším rybářům. Jakmile se kapr objevil na hladině, měla jsem obrovskou radost, byl to krásný, veliký, zlatohnědý šupináč a jeho váha byla krásných 13kg. Krásný pocit. Na boilies se mi podařilo ulovit ještě jednoho menšího, osmikilového kapra a jak jsem již zmiňovala, na feeder se mi podařilo chytit několik menších kapříků, tudíž bych chytání na pískovně shrnula jako velice úspěšný den.
70cm, bahno, rákosí...
Druhý den patřil teplé, mělké a bahnité vodě. Moje taktika lovu byla velice podobná, jako při chytání na pískovně. Feederem jsem si zakrmovala blízko u břehu na kraji rákosí a prut s boiliesem jsem nahodila do dálky. Samozřejmě jsem používala své oblíbené kořeněné boilies, jen jsem vyměnila svou nejoblíbenější maďarskou klobásu za frankfurtskou. Tento fantastický den předčil všechna moje očekávání. Záběrů bylo ještě více, než při lovu na pískovně, takže můj zvolený výběr místa, což bylo chytání u rákosí, byl správný. Při chytání na feeder jsem jako nástrahu používala 8mm pelety banán-ryba, které se velice zalíbily menším kapříkům. Žádný oddych, celý den byly mimořádně aktivní.


I v této 70ti cm hloubce, v tomto neskutečném horku, se mi dvakrát ozval signalizátor a to i přesto, že jsem pořádně ani nenahazovala do svého krmného místa. Natolik mě totiž zaměstnal lov na feeder, že jsem rychle dala pod háček jednu kouli, což by v těchto vodách mohlo přinést nějaký ten záběr od větší ryby. Opět jsem měla obrovskou radost, když jsem na hladině zahlédla toho krásného lysce, který vážil 11kg. Podařilo se mi nachytat 38 krásných kaprů, takže opět tento den hodnotím jako velice úspěšný.
Konec dobrý, všechno dobré...
Opět jsem se nezklamala, bylo mi fantasticky a ani trochu jsem nelitovala toho, že jsem byla během jednoho víkendu na dvouch odlišných vodách. Feeder mi přinesl akční chvíle, neustálý pohyb a kaprařské udici s mým oblíbeným kořeněným boilies, vděčím za velké ryby. Prostě dokonalá kombinace s profesionálními nástrahami od BIG CARP BAITS!

Anikó Gajdos 
Team Big Carp Baits Maďarsko

 

 

 

 

Newsletter

Zaregistrujte se pro získání rybářských triků, tipů, aby jste byli vždy připraveni...