Příprava návnad - část první: N-Butyric Acid

Psal:Vitéz Zoltán, Fotka:Vitéz Zoltán, Grafika:Vitéz Zoltán

Chemie

k máslovému kvašení. Během kvašení bakterie produkující kyselinu máslovou, kvasí cukry, škroby, mléčné kyseliny, bílkoviny. Na kapry má pozitivní účinek máslové kvašení. Mnoho lidí už definovalo důvod toho jevu. Já jen doporučuji, aby jste pravdu hledali v oblasti kyselého prostředí a hodnoty pH. Raději se začneme věnovat samotnému produktu a jeho kompatibilitě.
N-Butyric Acid, jiným jménem kyselina máslová je sloučenina vznikající kvašením. Existuje více druhů kvašení. Nejčastěji jde např. o alkoholové, mléčné, octové, máslové, acetonové kvašení. Spousta rybářů přidává kefír do partiklu kvůli kvašení, protože to támhle někdo povídal a přísahal, že to určitě funguje. Ale tajemstvím přitažlivosti je proces máslového kvašení v pozadí. Vraťme se tedy

Do Stick-u

Používání stick-mixu je v moderní kaprařině velice IN. N-Butyric Acid je výbornou volbou na dochucování stick-u, respektive na vytvoření takové té "chuti v pozadí". Směle ho využívejte ve smradlavých mixech, vlastně v čem chcete, jediné co Vám mohu z vlastní zkušenosti doporučit, dbejte na dávkování, jde vážně o velmi koncentrovaný produkt. Doporučuji maximálně 5 kapek, tedy samozřejmě v závislosti na množství stick-u. Já používám náš Big Carp Baits Bag & Stick mix kombo v kombinaci s boilies 8 kapek.

Do Partiklu

tak není jisté, že tím vytvoříme i to potřebné máslové kvašení. Přesně v takovýchto případech je velmi užitečným pomocníkem obsah této malé lahvičky.
Také je vhodný na dochucování partiklu. Ve spoustě případech řepku, kukuřici, apod. nekvasíme, jen po namočení uvaříme. Případně když smícháme tyto suroviny, říkejme tomu partikl,

Do boilies

tomu, že mluvíme o markantní, extra silné vůni. S jeho použitím můžeme reprodukovat prostředí jaké je při máslovém kvašení a nemusíme používat partikl na krmení.
I při přípravě boilies může být obrovským pomocníkem jako "chuť v pozadí" do smradlavých boilies. Doporučuji 15-20 kapiček na 1kg a také otevřenou plochu na vaření vzhledem k

Dohromady

Mnohokrát jsem už použil N-Butyric Acid s různými produkty. Velmi rád to používám s produkty příchutě Belachan, čímž chci rybám nabídnout vyloženě smradlavou a účinnou vnadící látku. Myslím si, že je důležité podotknout, že N-Butyric Acid je celoroční produkt, takže jeho přítomnost v naší rybářské tašce je povinný. V předcházejícím článku jsem psal o přípravě dipu. Big Carp Baits Liquid Glycerin je dokonalý společník kyseliny máslové. Z těchto dvou látek můžeme připravit skvělý dip na partikl a boilies. Pro kolegy s jemnými technikami doporučuji přimíchat ke krmivu, tak vytvoříme silný vnadící efekt. Jen dávejme pozor, abychom nepřebili základní představu chuti a celou koncepci. Na konec už snad jen to, že jde o produkt, který může být užitečný pro každého. Snadno použitelný, cenově dostupný, účinný, celoroční a v neposlední řadě mnoho způsoby kombinovatelný. Je třeba pouze trocha kreativity. Přeji mnoho úspěchu!

Zpět
1/6
2/6
3/6
4/6
5/6
6/6
Newsletter

Zaregistrujte se pro získání rybářských triků, tipů, aby jste byli vždy připraveni...