Příprava návnad - část druhá: DIP

Znalost látek a kreativita

V rámci rybářských potřeb není vždy doceněná kategorie doplňky. Mnoho rybářů často ani netuší, jaké účinné vnadící látky můžeme vytvořit přímo na břehu. Potřebujeme jen poznat látky, mít trochu kreativity a ověřeného výrobce na dodání kvalitních surovin.

Složky pro všechny 4 roční období

Myslím si, že tekuté dipy dnes už zná každý rybář, například "boiliesaři" je mají snad jako povinnou výbavu. Často se ale stává, že mají úplně odlišné příchutě dipů a používaných návnad. Samozřejmě chápu, že se nedají koupit všechny existující příchutě, ale s trochou šikovnosti si můžeme vyrobit komplexní dip, co je složením, ale i chutí neutrální dip, s kterým "nezničíme" charakter naší návnady. Základem je Big Carp Baits Glycerin. Je bezbarevný a má neutrální vůni, s jinými tekutinami se dobře snáší, i například s alkoholem - což je podstatné, protože další složkou je Big Carp Baits Minamino Liquid. Minamino má alkoholový základ, čili můžeme vytvořit dip, obohacený o čisté aminokyseliny, který se dá
používat po celý rok. Třetí a zároveň poslední složkou je Big Carp Baits Fish Protein Liquid Extract. Tento koncentrát vyrobený z výběru rybího masa nám vytvoří dip neodolatelný pro ryby.

Snadno a rychle

pořádně zatřeseme. Po těchto úkonech můžeme do dipu házet všechny návnady, které chceme použít.
Samotná příprava není komplikovaná. Ve stejném poměru vyměříme přísady do čisté nádoby, poté uzavřeme nádobu a

Příprava doma nebo na břehu

formách, ať už třeba jen polít návnadu nebo ho použít na namáčení. Základní recept je kombinovatelný s jinými produkty, jen dbejte na to, aby byl charakter dipu v harmonii. Tím myslím to, že pokud přidáte k dipu například játrový liquid, nepoužívejte už BCB Fish protein.
Takto vytvoříme výjimečně kvalitní, dobře fungující dip použitelný po celý roku. Dobré u toho je, že si namícháme jen tolik dipu, kolik budeme v danou chvíli potřebovat, čili nebudeme plýtvat. Je také důležité podotknout, že všechny tři přísady jsou PVA friendly, tudíž se dip může používat ve všech
Zpět
1/5
2/5
3/5
4/5
5/5
Newsletter

Zaregistrujte se pro získání rybářských triků, tipů, aby jste byli vždy připraveni...